į pradžią turinys susisiekite  
EM Gyvulininkystei » EM poveikis vištų produktyvumui

EM  poveikis vištų produktyvumui

 

EM Bokashi probiotikas pagerina produktyvumą. Atkiktas tyrimas naudojant EM Bokashi probiotiką kaip vištų pašarų papildą, gautas patvirtintas teigiamas produkto poveikis kiaušinių parametrams.

Mikroorganizmų naudojimas gyvulininkystėje yra populiarus. Jie padidina maisto prieinamumą ir veiksminga metabolizmą organizme. Efektyvūs mikroorganizmai (EM®) yra plačiai naudojami žemės ūkyje. Jie stimuliuoja dirvožemio mikroorganizmus ir jų savybes, naudingu augalams aktyvumu. Gyvūnams Efektyvus mikroorganizmai gali paveikti maistinių medžiagų kiekį žarnyne virškinimą ir maisto absorbcija. Reikšmingas padidėjimas fermentacijos angliavandenių sukelia efektyvų energijos keitimąsi organizme. Efektyvūs mikroorganizmai susideda iš skirtingų mikroorganizmų, natūraliai gamtoje tarpstančiu. Naudojant šiuos mikroorganizmus gyvulininkystėje - produktyvumo rezultatai pagerėjo. Be to, purškiant šiuos mikroorganizmus gyvulininkystės pastatuose ar ant mėšlo tiesiogiai įtakoja labai sumažėjusi patogeninių mikroorganizmų ir kvapų paplitimą. EM Bokashi yra probiotikas pašaro papildui  - mišinys, skirtas visų rūšių gyvūnų maitinimui. EM Bokashi probiotikas turi daugiau nei septyniasdešimt veiksmingų mikrobų, ty. mielės, lactobacillus. ir t.t ..

Atliktame tyrime per 90 dienų vištos gavo 3% EM Bokashi probiotiko  papildomai kartu su pašarais. 1 lentelėje pateikiami duomenys apie paukščius negavusiu probiotiko su pašarais. Kiaušinių masė buvo 63,71 g kontrolinės grupės ir 66,05g grupėje gaunančios papildą. Gaunama įdomių rezultatų, atsižvelgiant į kiaušinio dydį. Po EM Bokashi probiotiko gavimo kiaušinių ilgis padidėjo 5.93%, ir tik 0,9% pločio. Akivaizdu, kad preparatas padidina produktyvumą.

Žr. lentelė Nr. 1. Nr. 2.  Nr 3.

 

Kvapų mažinimas

Kenksmingos dujų priemaišos, esančios ūkinio apstato ore, daro didžiulę įtaką auginamų gyvūnų gerovei. Prie kenksmingų priemaišų priskirtinas ir anglies dioksidas, sieros vandenilis, amoniakas.

Amoniakas NH3 yra gerai vandenyje tirpstančios aitraus kvapo bespalvės intensyvios dujos. Ūkiniuose pastatuose jis atsiranda, skylant šlapalui, esančiam šlapime ir mažesniais kiekiais – išmatose, bei dėl atrajojančių gyvūnų virškinimo metu skrandžiuose susidarančių aminorūgščių. Amoniako koncentracija ūkinių pasatų ore priklauso ir nuo oro temperatūros ir drėgmės, ventiliacijos tipo, gyvūnų laikymo sistemos, atliekų šalinimo dažnumas, pakratų tipas. Amoniako žalingumas priklauso nuo poveikio laiko ir nuo šio junginio koncentracijos ore. 

Pirmiausiai amoniakas veika kvėpavimo takus, sukeldamas bronchitą, plaučių edemą, stiprų kosulį, dusulį. Be to, NH3 sukelia ragenos uždegimą, pūlingą konjunktyvitą. Jungdamasis su hemoglobinu, amoniakas sudaro junginį, vadinamą šarminiu hematinu. Šis junginys neigiamai veikia organizme deguonies pernešimo su krauju procesą.

Eksperimentas atliktas Krokuvos žemės ūkio universitete, pagal Dr. Kristoforo Pawlak tyrimą, gauti rezultatai, patvirtina, kad EM probiotiko veiksmingumas mažinant amoniako koncentracija tvarte.

Tyrimas buvo atliktas 100 m2 tverte, kur  buvo laikoma 889 vištų dedeklių su standartiniu šviesos ciklu. Pastate yra įrengta mechaninė vėdinimo  sistema užtikrinti tinkamą orą keitimąsi.

Probiotikai yra produktai, kurių sudėtyje yra gyvų ir (arba) negyvų mikroorganizmų ir tiekia medžiagas, kurios prisideda prie mikrobų populiacijos stabilumo ir užkerta kelią pernelyg patogeninių mikroorganizmų dauginimuisi.

14 dienų buvo purškiami paukščiai 1 kartą per parą. Naudojant rankinį purkštuvą purkšta ant paukščių 20% EM probiotiko tirpalas santykiu 50 ml ant 1m2 pastato ploto. Žr. lentele Nr. 4. 

 

Taigi, probiotinis preparatas EM probiotikas veiksmingai sumažina amoniako koncentraciją, stabilizuoja gerųjų mikrobų populiaciją ir stabdo blogųjų mikroorganizmų, dalyvaujančių organinių medžiagų skaidymo procesuose, kurių galutinis produktas yra NH3, populiacijos didėjimą.